شرایط صادرات سنگ گروه بازرگانی سوآپ به کشورهای همسایه

Home » شرایط صادرات سنگ گروه بازرگانی سوآپ به کشورهای همسایه

شرایط صادرات سنگ گروه بازرگانی سوآپ به کشورهای همسایه


 

با توجه به ذخایر فراوان و تنوع منحصربه‌فرد سنگ‌هاى ساختمانى ایران، گروه بازرگانی سوآپمی‌توان با ایجاد ارتباط موثر با بازارهاى جهانى و ارتقای کیفیت فرآورى محصول، زمینه توسعه صادرات سنگ‌های تزئینی را هم فراهم کرد. با توجه به اینکه هر کدام از سنگ‌های تزئینی ویژگی‌های خاص خود را دارند، امکان ابداع کاربردهاى جدید از آنها در بسیاری از صنایع وجود دارد. در دستیابی به این اهداف نیز می‌توان به نقش افراد خلاق و کارآفرینان اشاره کرد که با پذیرفتن ریسک سرمایه‌گذاری با تولید محصولات جدید زمینه توسعه بازار را فراهم خواهند کرد.

 

با وجود ذخایر فراوان و متنوع این سنگ در کشور، به دلیل کاهش ساخت‌وساز و کم شدن تمایل بازار به مصرف این سنگ و جایگزینى گرانیت با دیگر سنگ‌های تزئینی همچون تراورتن و در عین حال واردات گرانیت چینی رنگ شده با قیمت و کیفیت پایین، مصرف گرانیت ایرانی کاهش زیادی داشته و بر کارخانه‌های برش سنگ‌های تزئینی اثر گذاشته و باعث تعطیلی آنها شده است. استفاده از گرانیت در محیط‌های شهری این فعال معدنی با اشاره به کاربرد گرانیت در محیط شهری نیز می‌گوید: درحال‌حاضر در ساخت جدول‌ها و پیاده روهای شهری از محصولات با کیفیت بسیار پایین استفاده می‌شود و این در حالی است که می‌توان با استفاده از گرانیت‌های موجود در کشور رونق را به بازار این محصول باز گردانده و موجبات ایجاد اشتغال را فراهم کرد.

 

بسیاری از کارخانه‌های گرانیت به دلیل نبود تقاضا تعطیل شده‌اند و این در حالی است که طول عمر مفید این سنگ‌ها به چند هزار سال نیز می‌رسد و مانند سایر مصالح ساختمانی دست‌ساز بشری عمر کوتاهی ندارند. از طرفی استفاده از سنگ گرانیت در محیط‌هاى شهرى علاوه بر ایجاد رونق و اشتغال در این صنعت، افزایش کیفیت فضاسازى عمومى شهرى و صرفه و توجیه اقتصادى مطلوبى دارد.

 

ایران با در اختیار داشتن ذخایر فراوان سنگ‌های تزئینی بیشترین تنوع در این محصول را در دنیا دارد چنان که می‌توان به ذخایر مرمریت، گرانیت، مرمر، تراورتن و… اشاره کرد. اما نکته مهمی که در مورد سنگ‌های تزئینی وجود دارد پایین بودن میزان صادرات است. در واقع به دلیل نبود شناخت بازار جهانی از تنوع و کیفیت سنگ ایران و همچنین آشنایى کم صاحبان صنعت سنگ ایران با بازار جهانی، سبب شده تا ارتباطات متقابل تجارى برای توسعه صادرات وجود نداشته باشد.

 

بطور کلی باید در نظر داشت که توسعه بازار صنعت سنگ در کشورمان وابسته به ارتقای کیفیت تقاضا در بازار است که این هدف با توسعه صادرات سنگ محقق می‌شود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با

شرکت بازرگانی سنگ سوآپ ، مجری انواع پروژه های نمای داخل و خارج ساختمان در تبریز تماس حاصل فرمایید.

شماره تلفن دفتر مرکزی: ۰۴۱۳۵۵۶۶۳۸۸