komŞu ulkelere ihracat koşullari

Home » komŞu ulkelere ihracat koşullari

taş ihracat


Iranin benzersiz ve çesitli bina taşlarina dikkat ederek mümkün oldü kader Dünya pazarlarina ileteşim kürmakla ve ürünlerin kalitesin yükseltmekle,arka planda dekoratif taşlarin ihracat zeminin hazirlamaktadir.Düsünülduğünde bü dekoratif taşlar özelliklerine dikkat ederek,mümkün oldü kader yeni üyğülamalarla sanayinin çonda yarata biliriz.

Bü hedeflerin arka planinda yaratici insanlarin rolüna işaret etmekle yatirimcilar bu riskleri Kabül etmekle yeni ürünleri üretib Pazar ğeleşimini neden olabilirler.

Iranda bu yedek taş madenlerine rağmen ve çesitli taş ürünlere dayanarak,pazarda tüketimin azalmasina rağmen ve geranitle diğer dekoratif taşlari traverten gibi yerdegistirmekle ve böyali çina graniti düşük fiyat ve aşaği kaliteli taş ithalati neden olarak,iran graniti tüketimi azalmiştir ve taş kesim fabrikalarina etki ederek onlarin kapatilmasina neden olmüştür.Iranin granitinin küllanmasi kentsel çevre sorümlüsü granit küllanmasin işaret ederek diyör:

şimdi yürüş yerlerinde kalitesi düşük ürünlerden küllaniyorlar,bününla birlikte iran granitin küllanmakla iranda yeniden fabrikalarin etkili hale getire biliriz.

Granit fabrikalari talip azalmasi nedenile kapanmiştir.bününla birlikte bü könü bilmek lazim ki iranin taşlarinin ömrü ۱۰۰۰yila kader yetişe bilir ve diğer insan yaratiği ürünler ğibi az ömürlü değiller.

Iran dünyada en çok depölü dekoratif taşlarin sahibidir.

Bününla birlikte iran bü könüda en çok deköratif taşlarin ürünlerinin sahibi bü konüda  mermer,granit,mermerit,traverten,….işaret edebiliriz.ama çok önemli nokta bü konüda ihracatin çok aşaği olmasidir.

Bü konüda dikkat ederek dünya pazarlarina tanimak icin çok önemli könü bü olabilir ki ürünlerin çeşitlerin ve kalitesin on plana çeke biliriz.